W każdym przedsiębiorstwie, które zatrudnia pracowników należy wprowadzić profesjonalną politykę kadrową, która pozwoli na zarządzanie dokumentacją pracowników, a także może przyczynić się do rozwoju firmy. Jednakże często w przypadku dużej ilości zatrudnionych osób, może okazać, się że polityka kadrowa staje się skomplikowanym zadaniem, wymagającym użycia specjalistycznych narzędzi, np. profesjonalnych oprogramowań. To dzięki nim można ułatwić wykonywanie codziennych zadań związanych z zarządzaniem polityki kadrowej, a także przyczynić się do rozwoju firmy. Co ważne, wykorzystanie nowoczesnych oprogramowań, takich jak Asystent Akta Osobowe, pozwala na uporządkowanie dokumentacji pracowniczej, a także informacji dotyczących pracowników, jednocześnie minimalizując ryzyko, że wpadną one w niepowołane ręce. Dlatego prowadząc przedsiębiorstwo należy pamiętać o skorzystaniu z praktycznych narzędzi dedykowanych do zarządzania profesjonalną polityką kadrową firmy.

Polityka kadrowa firmy – dlaczego jest tak ważna?

Polityka kadrowa jest jednym z elementów strategii przedsiębiorstwa, która obejmuje zarówno cele i zadania firmy, jak i umożliwia zaspokojenie potrzeb oraz aspiracji zawodowych pracowników. Tak prowadzona polityka kadrowa umożliwia realizację określonych zadań, prowadzących do rozwoju przedsiębiorstwa. Ponadto polityka kadrowa reguluje również zagadnienia związane z rekrutacją, oceną, rozwojem, a także retencją pracowników, dzięki czemu na bieżąco można reagować na sytuacje związane z zatrudnieniem pracowników, włączając w to również tworzenie niezbędnej dokumentacji. Należy pamiętać, że to ludzie, a więc pracownicy są najważniejszym i najbardziej wartościowym zasobem całego przedsiębiorstwa. Dlatego polityka kadrowa, zwana także polityką personalną obejmuje tworzenie oraz wdrażanie takich działań, które są adekwatne do wielkości i charakteru działalności firmy, a także są niezbędne w systemie rekrutacji i dokonywania oceny pracowników. To dzięki tak prowadzonej polityce można rozwiązać problemy personalnej, opracować dalsze strategie rozwoju firmy, a także realizować misję oraz wizję działalności przedsiębiorstwa. A z jakich narzędzi warto korzystać przy wdrażaniu oraz prowadzeniu polityki kadrowej przedsiębiorstwa?

 

Asystent Akta Osobowe – najlepsze rozwiązanie dla firm

Profesjonalne oprogramowanie Asystent Akta Osobowe zostało stworzone z myślą o polityce kadrowej przedsiębiorstwa. To za pomocą tego systemu można zaoszczędzić czas, koszty oraz miejsce w firmie, ponieważ dokumentację pracowniczą można przechowywać w tym programie, zamiast w dużej ilości segregatorów. Ponadto tego typu rozwiązanie umożliwia sprawowanie stałego nadzoru nad sprawami związanymi z działem kadr, ponieważ w każdej chwili istnieje możliwość odszukania w tym systemie niezbędnych informacji, np. dotyczących rodzaju zatrudnienia, wysokości wynagrodzenia, czy też związanych z rozwojem pracownika. Dzięki temu można także ułatwić codzienne pracę osobom, które są odpowiedzialne za wdrożenie strategii związanych z polityką kadr w przedsiębiorstwie, ponieważ to w tym programie można wprowadzić, edytować, a także rozwiązać problemy związane z np. określeniem ilości urlopów, wygasających umów o pracę, czy też z badaniami lekarskimi i ubezpieczeniem pracowników.

Oprogramowanie Asystent Akta Osobowe zostało stworzone w taki sposób, aby jego obsługa nie sprawiała większych kłopotów, więc może być również obsługiwane przez osoby, które nie dysponują specjalistycznymi umiejętności obsługi komputera. Dzięki temu można szybko założyć kartoteki akt osobowych wraz z ich aktualizacją, a także stworzyć oraz wydrukować umowy z poziomu danych pracownika. Rozwiązanie to ułatwia wykonywanie wielu zadań, także skracając ich czas realizacji, co także pozytywnie wpływa na rozwój firmy. Ponadto w przypadku pojawienia się problemów związanych z polityką kadr, pracownik może szybko o tym poinformować pracodawcę, np. za pomocą wiadomości sms lub elektronicznej. To także przyczynia się do usprawnienia przepływu informacji miedzy pracodawcą a pracownikami, oraz pozwala na posiadanie aktualnej wiedzy przez pracodawcę, dotyczącej polityki kadrowej. Co ważne, system Asystent Akta Osobowe posiada także panel użytkownika, który jest wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem.

Asystent Akta Osobowe z panelem użytkownika

Panel użytkownika Asystent Akta Osobowe wyróżnia się wieloma praktycznymi funkcjami, z których może skorzystać pracodawca lub pracownicy odpowiedzialni za prowadzenie polityki kadrowej. To za pomocą tego oprogramowania można mieć wgląd w zaliczki wypłacone pracownikom, zarejestrować pojazd, czy też we wnioski urlopowe. Dzięki temu można mieć stały nadzór nad realizacją spraw związanych z polityką personalną, a także dotyczących bezpośrednio przedsiębiorstwa. Ponadto to za pomocą panelu użytkownika można wprowadzać oraz aktualizować informacje o pracownikach, np. o rodzinie, czy też o ukończonych przez nich szkoleniach. Co ważne, już nie trzeba przeszukiwać segregatorów w celu odnalezienia potrzebnych informacji, ponieważ wystarczy chwila, a pracodawca może mieć dostęp do nich bezpośrednio z własnego komputera i każdej porze dnia. Dlatego system Asystent Akta Osobowe umożliwia usprawnienie funkcjonowania przedsiębiorstwa, zoptymalizowanie kosztów, a także zarządzanie polityką personalną na najlepszym poziomie.

Bezpłatnie przetestuj działanie Asystenta Akta Osobowe

Na naszej stronie możecie Państwo pobrać i bezpłatnie przetestować działanie systemu Asystent Akta Osobowe przez okres 45 dni. Co ważne, jeżeli zdecydujecie się Państwo na zakup tego oprogramowania, to wszystkie dane wprowadzone do testowej wersji pozostają niezmienione i przechodzą do zakupionej wersji. Dzięki temu nie stracicie Państwo już wprowadzonych danych do programu! Ponadto istnieje możliwość wyboru oprogramowania, które zawiera jednej z trzech modułów: PRO, BIZNES oraz MAX. Każda z tych wersji zawiera określone funkcje, dzięki czemu można wybrać taki system, który będzie zgodny z potrzebami danego przedsiębiorstwa. W związku z tym serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i do kontaktu!

 

Meteoryt.plUdostępnij: