Proces założenia sklepu internetowego nie musi oznaczać długich godzin spędzonych przy wypełnianiu niezbędnych formularzy. Nasza platforma została stworzona w taki sposób, aby te czynności trwały jak najkrócej. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym pokazujemy krok po kroku zakładanie sklepu internetowego za pomocą naszej platformy, a także jego obsługę.

Etap I:

 1. Aby założyć sklep internetowy musimy najpierw wejść na stronę https://asystentonline.pl, na której znajduje się prosty do wypełnienia formularz, umożliwiający założenie testowego i darmowego konta na okres 30 dni! W poszczególnych rubrykach wpisujemy niezbędne informacje, takie jak numer  NIP, adres email oraz nazwę domeny testowej.

 

 1. Po wypełnieniu formularza otrzymamy na podany adres email informację o założeniu testowego sklepu na platformie AsystentOnline, z którego możemy bezpłatnie korzystać przez 30 dni. Po tym okresie będzie możliwość wykupienia płatnej licencji bez utraty wprowadzonych wcześniej danych. Należy pamiętać o aktywacji panelu administracyjnego poprzez kliknięcie w link zawarty w wiadomości.

 

 1. Po wejściu na stronę poprzez podany link otrzymamy na nasz adres email kolejną wiadomość, która będzie zawierała dane do logowania w postaci loginu i hasła. Należy je wprowadzić do potwierdzonego przez nas panelu administracyjnego i wybrać przycisk „Zaloguj”:

 

 1. I po chwili zostaniemy przekierowani do naszej platformy, za pomocą której możemy zarządzać sklepem internetowym. W drugim etapie zapoznamy się z jego obsługą.

 

 1. A jak wygląda nasz sklep internetowy po założeniu konta? Choć na razie mamy do czynienia z jego szablonem, to jednak dzięki łatwej obsłudze konta administracyjnego możemy szybko uzupełnić niezbędne informacje i dodać produkty gotowe do sprzedaży!


Etap II:

W tym etapie przedstawimy działanie platformy, zarządzającej naszym sklepem internetowym.

 1. Nasz panel administracyjny składa się z kilku części. Na samej górze znajduje się menu, składające się z Bazy Danych, Poczty, Narzędzi, Ustawień, Integracji, Pomocy oraz możliwości opłacenia lub przedłużenia ważności naszego konta. To w tych zakładach istnieje możliwość dodania uprzednio stworzonych przez nas baz danych lub zintegrowania systemy wysyłki, np. za pomocą kuriera DPD.

 

 

 

 1. Po lewej stronie jest również pionowe menu, za pomocą którego możemy bezpośrednio zarządzać naszym sklepem internetowym, a także pozostałymi kontami na innych platformach sprzedażowych, np. Allegro. To w tym miejscu, np. w kategorii Zadania istnieje możliwość ustawienia najważniejszych czynności do wykonania nawet w dowolnym okresie!

 

 1. W kategorii Sprzedaż i Zakup możemy mieć stałą kontrolę nad sprzedanymi produktami, także w postaci wystawienia paragonu lub faktury, a także dokonania korekty tych dokumentów.

 

 1. W przypadku złożonego zamówienia wszelkie informacje o tym będą zamieszczone w kategorii Zamówienia i również w tym miejscu możemy obsłużyć zamówienia przychodzące, wychodzące, wewnętrzne, a także mieć wgląd do zamówionych przez klientów produktów.

 

 1. A jeżeli chcemy wprowadzić na naszą stronę internetową informacje o formach dostawy, płatnościach, lub też kodach promocyjnych, to w zakładce Zarządzanie WWW znajdziemy wszelkie niezbędne do tego opcje. Warto pamiętać,  że także w tym miejscu istnieje możliwość zarządzania wszystkimi podstronami naszego sklepu internetowego!

 

 1. W przypadku kontaktu emailowego z klientem oraz pracownikami wszelkie wysłane oraz odebrane wiadomości znajdują się w kategorii Wiadomości, która w pełni pozwala na zarządzanie naszą firmową pocztą email.

 

 1. Należy pamiętać także o tym, że jeżeli chcemy dodać poszczególne elementy do danej kategorii w menu, to w każdej zakładce służy ku temu przycisk Dodaj, znajdujący się po lewej stronie. Co ważne, istnieje także opcja drukowania, np. dokumentów związanych z magazynowaniem produktów.

 

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Państwu w założeniu sklepu internetowego oraz pierwszej obsłudze konta administracyjnego - a w przypadku pytań zachęcamy do kontaktu!

 

Meteoryt.plUdostępnij: